Yandex.Metrica

Kozan’da 1200 adet fidan toprakla buluştu

Adana’nın Kozan ilçesinde Orman Haftası dolayısıyla Kozan Organize Sanayi Bölgesindeki kurak alana toplam 1200 adet fidan dikildi.

Kozan’da  Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleşen etkinlikte konuşan Kozan Orman İşletme Müdürü Veysel Önen, her yıl orman haftası dolayısıyla Kozan’da binlerce fidanı ve tonlarca tohumu toprakla buluşturduklarını belirterek ülke ekonomisine büyük katkı sağladıklarını söyledi.

İhtiyaç halinde kendilerinden talepte bulunan diğer kamu kurum ve kuruluşlarına da fidan dikimi noktasında gerekli desteği verebileceklerini ifade eden Önen, ağaçların sadece bir odunun ham maddesi olarak görülmemesi gerektiğini, ağaçların havadaki tozu tuttuğunu canlıların yaşaması için gerekli olan oksijeni ürettiğini kaydetti.

Kozan OSB Müdürü Fatih Aydın ise, “Böyle bir etkinliğin Kozan Organize Sanayi bölgesinde yapılmasından duydukları memnuniyeti belirterek orman işletme müdürü Veysel Önen ve ekibinin yanı sıra programa katılarak fidan diken davetlilere teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından yaklaşık 1200 adet çam, fıstık çamı ve çeşitli ağaç türünden fidanlar ilçe protokolü, öğrenciler ve orman işletme müdürlüğü personellerinin de desteği ile toprakla buluşturuldu.

Programa, Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam, Kozan Orman İşletme Müdürü Veysel Önen, Kozan OSB Müdürü Fatih Aydın, Daire Müdürleri, Öğrenciler ve Vatandaşlar katıldı.